Inzert z polystyrenu?

Ahoj, chci si vyrobit inzert pro hru Descent. Hledala jsem levnou variantu a našla jsem tento materiál? http://www.promodely.cz/Extrudovany-cerny-XPS-polystyren-5mm-d129.htm Myslíte, že je na inzert vhodný? Bojím se aby se nedrolil, figurky ho třeba nepropíchly, aby vydržel trošku zátěž apod.
7.10.2016 17:12:46

Není vhodný
Materiál to vhodný není. Chvíli sem si s tímhle taky hrál, ale použitelné to je pouze pokud se to polepí papírem. Jinak je to strašně křehké a stěží to přežije i lepení k sobě. Po polepení papírem je to ale kupodivu použitelné bez problémů a výsledek je pevný.

7.10.2016 17:21:47

RedDragon
Díky moc za odpověď. Tak teď už se jen rozmyslet, jestli se mi chce piplat s lepením papíru, nebo ne :-D

7.10.2016 17:27:33

ruy

velmi tomu pomoze
ked sa to natrie 2 - 3 vrstvami akrylovej farby
na lepenie je dobry herkules
ale je pravda ze na inserty su aj lepsie materialy

8.10.2016 10:14:05

Materiál
já jsem dělal pořadače na karty (a teď si nevzpomenu název materiálu), je to jako podklad pod plovoučku (ne miralon - ale takové to tvrdší - v balení máš většinou 5 desek 1m * 50 cm a tloušťka 0,5 cm), pořadače z toho šly dělat pěkně, nebylo to drahé (balík stojí kolem 120 kč - a máš toho hodně), jen jak tady někdo psal, je to křehké (já to lepil tavící pistolí)

Ale jestli hledáš něco přímo pro descent na fiburky - tak doporučuji (omlouvám se za reklamu) v Lidlu se prodávají jednou za čas "Lidl Oboustranný úložný box" (stojí 70-90 kč) a vleze se do něj hodně moc (kamarád v něm právě má descent a nemůže si ho vynachválit) v klubu v něm mám Battlelore (vleze se vpohodě do jednoho boxu) a box se vleze i do krabice :-)

11.10.2016 19:42:36

Materiál
o kterém mluví Jeny je ten samý materiál - tedy extrudovaný polystyren. Pod plovoučky se dělá v tloušťce 3 mm, nebo 5 mm. Dobře se s tim pracuje, ale je to vážně křehké. Nebál bych použít obyčejnou lepenku (karton). Kdo nemá běžně přístup ke krabicím, tak i když je to trochu kekel, tak jsem nejednou koketoval s myšlenkou vytáhnout krásnou čistou krabici z kontejneru na papír a nějak ji použít.

Jinak hodně se používají kapa desky, ale ty jsou poměrně drahé na srnadu typu insert. Pak se taky dá použít normální tvrdý papír.

12.10.2016 00:07:09

Jeny, Havelock
Díky moc za tipy a postřehy. Asi nakonec půjdu do toho polystyrenu a polepím ho. Kdyby to neklaplo, tak to zkusím z toho papundeklu a kdyby nevyšlo ani to, zkusím ten pořadač (to je dobrej nápad, to by mě nenapadlo, ale primárně bych to chtěla mít asi v té origo krabici, kdyby to šlo).

13.10.2016 06:47:19

Penova vypln
A co to nejak udelat z tech penovejch vyplni? Mne to prijde nejlepsi (byt jsem s tim nikdy nepracoval)..

https://www.gme.cz/data/product/300_300/733-304.1.jpg

13.10.2016 09:22:02

onas
Nápad je to fajn, ale je to zatraceně drahé :)

13.10.2016 09:47:19

K tomu polistyrenu a podkladem pod plavouci podlahy
Ja z toho delal uz asi 10 ruznych inzertu a fuguje to v pohode. To lepeni tavici pistoli co psal jenny me ale prijde jak jit na vrabce s kanonem. Staci obycejny herkules. Zafixovat snedlikama ktery druhy den vytahnu a hotovo.

17.10.2016 12:28:58

Vybíráme z Bazaru

Brotherhood & Unity
Brotherhood & Unity
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas