bílý povlak na figurkách


Ahoj, pořídil jsem si sprej lak citadel. Barvil jsem figurky imperial assault. První figurka byla OK. Dnes jsem dal dalších 5, ale všechny se mi pokryly šedobílým povrchem. Nevíte co s tím? Celé to vypadá, že jsem si zničil figurky (zrovna Obi-wana, Darth Vadera...).
12.3.2018 19:44:09

lak
Mne se to jeste nestalo, ale neni to nahodou docasna reakce, ktera za den zmizi? Ja lakuju pouze figurky, na ktere jsem pouzil quickshade, dost to zmeni barevne tonovani figurek a tam mi to malicko vysumi, ale pak to zmizi

12.3.2018 19:51:01

Lak

Tohle se stava kdyz je lak malo protrepany nebo kdyz se lakuje v nizkych teplotnich podminkach. Strikal jsi lak pri pokojove teplote?

12.3.2018 20:18:54

lak

Na balkóně, venku mrholilo a teplota 10°C...takže to asi bude tím... dá se s tím něco dělat?

12.3.2018 20:23:47

Lak

Mám úplně stejnou zkušenost. Zkoušel jsem to 2x a pokaždé to dopadlo blbě a figurku jsem tím zničil. Vždy při pokojové teplotě. Od té doby používám Vallejo: Matt Varnish a lakuji štětcem. Popravdě nemám odvahu to zkoušet znovu.

12.3.2018 20:26:15

lak
figurky jsem nikdy nebarvil, ale s laky nejake zkusenosti mam. To co popisujete vypada vic na vliv vysoke vlhkosti, nez teploty. Bile "zakaleni" udela ve vlhku treba i dvouslozkova pryskyrice, dokud nezachne. A disperze, treba Herkules, to udela i kdyz je vyschla, proste nasosne vlhkost a co bylo drive bezbarve bude zamlzene az mlecne. Rozhodne nedoporucuju lakovat v prostoru s vysokou koncentraci pokojovych rostlin nebo vedle susaku s prave vypranyma fuseklema. Dvojnasob to pak plati pro schnuti.

12.3.2018 20:40:52

re: Gen.X + č.vlk
Důvodem může být několik faktorů nebo jejich kombinace. Jak psal Gen.X - matný lak (matt varnish) od GW je potřeba pořádně, ale opravdu pořádně protřepat, klidně 2-3minuty (jo, ruka upadne...). Dost pomůže, když ho dáte na pár minut do teplé lázně (voda 40-50°C, stačí teplá z kohoutku), jak se prohřeje, je to lepší.
Zásadní je nestříkat tam, kde je zima a/nebo větší vzdušná vlhkost. Takže v chladu a sychravu na balkon určitě ne-e...

A co s tím teď? - některé zdroje uvádějí, že by mohlo pomoci vzít figurku lesklým lakem (a pak opět zmatnět), ale nezkoušel jsem...
No, anebo odbarvit a namalovat znovu...
Pedrojemivedro

12.3.2018 20:41:15

vlhkost
ja tipujem na vlhkost, za dazda sprejovat nebol dobry napad

12.3.2018 21:15:07

Faktor je jen jeden.
Je to šmejd a nestojí za tu námahu. Vezmi ho a dlouhým obloukem ho hoď do koše. Nebo ho daruj někomu, koho opravdu, ale opravdu hodně nesnášíš. Pak zajdi do Baumaxu a pořiď si tam bezbarvý matný lak ve spreji. A máš po problémech.

Jo a stejné zkušenosti, jako máš ty, jsou celosvětové. Já s tím Baumaxem stříkám kde chci a kdy chci a 100% cajk. Předražený Citadel jsem stříkal na jaře, venku bylo lehce pod 20°C, v místnosti, bez květin, bez prádla (prostě prázdná místnost, kterou jsme se chystali malovat) a stejně se to celé po....kazilo.

13.3.2018 00:17:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňák
Nemyslím si že by to bylo značkou...Při nevyhovujících podmínkách může každý lak tohle udělat. Ty spreje na miniatury mají prostě jen jemnější trysku takže se musí s tím opatrně. Já doporučuji Army Painter...

13.3.2018 09:38:38 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já mám stejnou zkušenost jako špatňák, citadel nebrat, jednou sem je zkusil, hodiny barvení v pytli i přes maximální opatrnost, lak sem zahodil, koupil sem první matný lak v barvách a lacích a pohoda.

Nakonec sem se toho laku a barvy z figurek zbavoval toluenem v laborce, ostatní rozpouštědla rozpouštěly i figurky. Ale nemůžu to jakože doporučit, protože nechci nést zodpovědnost za to že si někdo zničí figurky.

Osobně jsem od lakování upustil poté co jsem viděl jaký je problém jakkoliv agresivně tu barvu sundat, veřím že argument agresivní pot + sluníčko + ... tu barvu stejně zničí. Zničí, to jo, ale toho se s tempem mého hraní asi nedožiju.

13.3.2018 09:46:14

co s tím...
Občas pomůže další tenká vrstva laku. Někdo si chválí olivovej olej. Mě pomohlo natřít to hodně zředěným lakem. Jen se nesmí ředit vodou, ale médiem k tomu určeným (například pro airbrush)

13.3.2018 10:31:09

Neznačkový lak
S Baumaxem nemám problém a věřím, že stejně budou fungovat i jiné neznačkovové laky. Jako abych studoval teplotu, vlhkost, směr proudění větru, konstalaci Saturnu vůči jeho prstencům a nakonec bral v úvahu i aktuální rozpoložení Čínské vládní strany a to vše jen proto, abych se nakonec modlil, že to s Citadel snad dobře dopadne a když ne, tak nanášel další vrstvu, olivový olej (olivový olej na humanoidní postavě je OK jen v jednom případě a to v TV a potřebuje k tomu ještě druhou ženu), tak to díky, ale do psí díry proč? Stojí to trojnásobek Baumaxu a nefunguje (nejistý výsledek = nefunguje). To si opravdu raději koupím ten Baumax, nastříkám KDYKOLIV a KDEKOLIV a je klid.

Ale jinak. Citadelem jsem si zmršil jednu figurku, takže je prakticky plný. jednou skutečně stačilo. Za 49 Kč (cena dopravy Zásilkovna) věnuji. Nebo si pro něj přijeďte do Krnova. Myslím to vážně. Jestli ho někdo chcete, je váš.

13.3.2018 12:25:46

Špatňák
Jaký ten lak v Baumaxu bereš? Myslím nějaký název nebo tak. Dík!

29.3.2018 07:43:31

Genius PRO
Univerzální syntetická barva ve spreji (z Baumaxu). Já používám hedvábně matnou. Zasychá dýl, cca. 2 dny, ale funguje parádně.

29.3.2018 16:42:29

hm
Tak tady je nějakej divnej Baumax, nic takového tam neměli:(

4.4.2018 21:06:51

Dupli-Color
Já jsem kdysi v OBI koupil tenhle
https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/dupli-color-aerosol-art-sprej-bezbarvy-lak-matny-400-ml

a pouzívám ho uz nekolik let (teda uz jsem ho koupil vicekrat, od te doby).

Mam zkusenosti jen s matnym - na papirove zetony i plastove figurky funguje bezvadne.

Delaji i cirou variantu, ale tu jsem nezkousel.

5.4.2018 08:30:00

Lak Citadel

Doporučil bych stříkat menší vrstvu (spíše takové to rychlé přestřiknutí ze čtyř stran), a lakovat z větší vzdálenosti, po zaschnutí podle potřeby opakovat a samozřejmě dooobře protřepat. Osobně považuji lak od Citadel za velmi kvalitní.

19.4.2018 13:38:08

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku
Kvedlalové z Kvedlinburku
Akt. cena: 440 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas