Barvičky, sety

Diskuze o barvách na miniatury. Jaké používáte, kde nakupujete? Krom klasických Citadelek, má někdo zkušenosti i s méně dostupnými jako jsou Formula P3, Reaper, Vallejo či Army Painter? Obzláště Formula P3 barvy bych rád zkusil, leč nedaří se mi najít obchod jinde než v USA s přepravou 50 dolaru...
14.8.2013 13:40:26

army pinter
To bych taky rád věděl, navíc, zda bych to mohl míchat s citadelama, teda, že bych udělal něco citadelkama třeba helmu. Až to zaschne tak třeba obličej, nebo vlasy.
Má někdo zkušenost? Já jsem začátečník a mám jen citadely.
DÍKY

19.8.2013 17:14:36

míchání
Běžně míchám Citadely a Vallejo a to nejen tak, jak píše Jarmuk kousek tím a kousek tím, ale i barvy do sebe, když míchám odstíny, např. běžně zesvětluji šedou od Vallecha bílou barvou z Citadelek. Zatím zcela bez problémů.

19.8.2013 17:22:42

super
testnu to, díky

19.8.2013 18:34:25

Jarmuk
Jo tohle i já dělám pravidelně. Míchám tyhle dva výrobce dohromady, kvůli ředění barvy a v pohodě.

9.9.2013 09:22:23

Barvy v Ostravě nebo Pardubicích?
Ahoj, dájí se sehnat barvy a příslušenství na barvení figurek v Ostravě nebo v Pardubicích? Nechce se mi kvůli jedné barvě platit pošta z eshopu... :)

15.9.2013 12:24:40

Barvy v Ostravě nebo Pardubicích?
Ahoj Rambinit, v Ostravě se dají sehnat. mrkni se na stránky fantasyobchod.cz

Chci se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s barvami od firmy Army Painter? Chci si koupit barvy od firmy Vallejo, ale tyto jsou u nás levnější a za stejnou cenu jak v černém rytíři barvy vallejo

15.4.2014 22:33:50 | Upraveno autorem (porovnej)

smischek
Ahoj,

sám používám pouze Citadelky. Ale co jsem četl / slyšel, tak jsou všechny zmíněné víceméně kvalitou srovnatelné.

21.4.2014 20:05:51

barvy, stetce
Ahoj, problem s lakem jsem vyresil a ted me pro zmenu trapi barvy a stetce. Prosim vas, v cem ty stetce vymyvate, cistite??? V nekterych se mi udelaly trosku jakoby zmolky, na stetinkach se drzi kousicky barvy.. Nemuzi to z toho dostat, pritom behem barveni stetce stale vymyvam pri kazde zmene barvy ve vode...dalsi vec je, ze mi barvy jakoby spatne odchazi ze stetce, vetsinu casu resim konzistenci a neustale zreduji-zhustuji barvu.. Bud barva je prilis ridka, nekryje, nebo naopak se nechyta, zustava na stetci, coz me hrozne s prominutim sere.. Potrrbuji udelat jemnou, tenkou linku a kdyz to misto konecnd prejedu, tak nic, barv nechyta...tak nevim, bud je to levyma rukama, nebo barvama a stetci.. Co pouzivate vy, jake mate s barvami zkusenosti? Ja mam vsd od army painter, jednu barvu citadel a pocitove bych rekl, ze citadel delaji tenci vrstvu, lepe kryji... Ps: jakou znacku stetcu pouzivate?:) diky moc

6.5.2014 09:16:59

Barvy
Stetce vymyvam v acetonu - mam ho v male lahvicce a po barveni (obcas i v prubehu) v nem stetec umyju. Pak pripadne proplachnu vodou.
Dulezite je namacet stetec do barvy tak, aby se nedostala az k takovemu tomu kovovemu krouzku - kdyz ti tam ztvrdne, muzes stetec vyhodit.
Co se tyce hustoty, redi se vetsinou "na mleko". Pri barveni je lepsi udelat tri tenke vrstvy, nez nekolik silnych. A nektere odstiny (zluta, bila) kryjou vetsinou dost blbe, tech vrstev je potreba fakt hodne.
Pokud ti barva nedrzi na modelu (udela jakoby kapky a nerozlije se), je model mastny. Pred barvenim ho poradne odmasti (nejaky pripravek na nadobi staci), pak nastrikej zakladovkou a holou rukou na nej pokud mozno nesahej. Pripevni si ho na nejaky drzak a drz ho jen za nej. Ja jako drzak pouzivam male plastove panaky, nekdo spunty nebo stare lahvicky od barev. Na pripevneni staci zvejkacka, alias tack-it hmota.

6.5.2014 10:43:21

Štětce
Já na štětce nejsem vybíravý a většinu práce zastanu obyčejnými štětci Milan z papírnictví za 12 Kč (velikost 00-2). Na citlivějš práci mám Kolibri. Ale jinak Milany nejsou moc kvalitní a takový kompromis mezi cenou a kvalitou jsou štětce daVinci.
Co se barev týče tak správnou konzistenci řeším neustále a mám pocit že stále neúspěšně :-) trochu mi to usnadnilo používání "mokré palety" viz např. http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=339&t=52648 . Jinak co se týče krytí u Citadelek, tak ani tam není krytí jednotné -je to závislé na tom, jaký typ barvy zvolíš - od typu Base s velmi dobrým krytím po typ Layer s nižším krytím, vhodnější na stínování. Takže ano, jestli barvíš typem Base tak bude krytí velmi dobré.

6.5.2014 17:30:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Barvy
Nazdar poraďte aké máte skúsenosti s farbami od armypainer?

27.12.2016 15:18:48

Barvy Army
Ahoj, používám z 90% barvy Army a celkově spokojenost. Ted od jara budou mít i větší výběr odstínů, cca 124, Ale já mám doma celkem 30 lahviček ( 4 washe ) a celkově mi to vystačí. Pak už jen míchám odstíny. A to dokonce i s Vallejo barvami.
Jenom žlutá málo kryje, ale to asi i Vallejo, musím vyzkoušet Citadel Base žlutou.

13.1.2017 10:23:55

Žluté
kryjou špatně prakticky všechny. Pokud nejde na bílý podklad (což je pro žlutou a červenou ideální), chce to barvit postupně přes hnědou (od nejtmavší do nejsvětlejší, pak žlutou).

13.1.2017 16:46:33

žluté
A co Citadel Base: Averland Sunset, taky špatná kryvost? Pravě jsem si říkal, že vyzkouším svou první Citadelku a to tuto. Jinak žlutou ještě používám v tubě obj z Aliexpresu, ale to je forma spíše takové pasty, ovšem kryje luxusně.

13.1.2017 21:48:43

Barvy
Ahoj,

chtel bych se zeptat zkusenejsich.

Existuje nejaky "vzornik" nebo nejaky navod, ktera barva je vhodna na co? Protoze ty debilni nazvy a 10 odstinu od kazde barvy me uplne nedava smysl, ktera bude nejvhodnejsi...

Koukal jsem ze Vallejo a Citadel se redi vodou, je tomu tak i u Army Painter?

Ma cenu pouzivat jeste wash/ink, kdyz pouziju Quickshade od Army painteru?

Dik
Zdenek
Klub deskovych her Holice

21.2.2018 19:14:36

unikolky
zdravin,zkousel nekdo barvit figurky unikolkama?

21.2.2018 19:58:51

barvy (ředění), unikolky
fidisko: Neví, jak jsi na tom finančně, ani jak jsou na tom unikolky teď, ale já bych raději investoval do nějakých současných barev na figurky. Já jsem preferoval Vallejo, ale myslím, že Citadelky (GW) ani Armypainter nejsou výrazně slabší značky. Aktuálně jsem viděl Scale75 a ty jsou teda jako fakt špica.

andik007: Obecně, akrylové barvy se ředí vodou. I ty Armypainter, Citadel, Vallejo, Scale75... Syntetickými a nitro ředidly se co vím ředí barvy na "kity" (technické modely v měřítku - letadla, lodě,...), jako třeba Revel, Humbrol, Tamia(?)...

22.2.2018 13:38:58

re fidisko
jo prvny figurky co jsme mel jsme maloval unikolkama ale byli to aj poslední. Použitelné to je ale pokud chces fakt malovat figurky i do budoucna tak kup neco primo na ne viz prispevek od Peca

22.2.2018 16:27:41

Právě...
...jsem nainstaloval ze Storu aplikaci Citadel Paint a je to celkem fajn.
Zkuste...

22.2.2018 20:59:08

Appka
Já mám koupenou PaintRack.

Testnul jsem i tu Citadeláckou appku. Je to trochu něco jiného, než paintRack. Zmíním jenom zásadní rozdíly.

Citadel Paint:
+ obsahuje video instruktáže!
+ Obsahuje barevné škály pro malování v nějaké barvě. Například jaké konkrétní barvy pro "červeného mariňáka" použít na base coat, shade, highlight, dry brush...
? Je striktně navázána na produkty Citadel, tedy umožňuje evidenci a seznam přání barev pouze pro sortiment Citadel.

paintRack:
+ obsahuje kompletní seznamy barev od různých výrobců
+ vyhledání alternativní barvy (je potřeba CP gore red - najde co nejpodobnější barvu z Vallejo Game Color)
? Barevné sety si musí každý vytvořit sám.

Pro začátečníky buch možná doporučil ten CP, je jasné, že je to promo od CP za účelem propagace vlastních produktů. Je pravda, že na netu se válí mraky instruktážních videí, ale tohle je od CP dost dobrý tah.

22.2.2018 21:14:52 | Upraveno autorem (porovnej)

nejlevnější varianta
Ahoj, mám prosbu - mohli byste mi poradit nějaké opravdu LEVNÉ, nicméně použitelné barvičky? U nás chtějí zkusit barvit dcery - figurky ze Sewer Pirats - a nevím, jestli to za chvilku nezahodí i s rukama... Tak nechci investovat nějaké brutální částky :-)

19.3.2018 11:41:11

nejlevnější varianta
Nevím, jestli je to nejlevnější varianta, každopádně na zkoušku bych doporučil asi koupit jednotlivé barvy.. vallejo je levnější než citadel: červená, žlutá, modrá, černá, zelená, bílá je asi takový základ. Pak třeba ještě zlatá, stříbrná. Každopádně z toho už se dají namíchat různé odstíny a barvy. Když nemíchat tak pak třeba ještě nějakou oranžovorůžovou plěťovku a hnědou barvu to spíš dle uvážení, protože dokupovat se dá pak do nekonečna hromada odstínů. Lahvička washe (+-150) nakonec je asi nutností, pěkně vyniknou detaily.
10 barev od valleja vyjde na nějakých +- 700
Citadel Base Paint Set - obsahující základní a základové barvy vyjde na +- 900 (11barev a štětec) samostatně 10 barev na +- 800..

edit: pak existují samozřejmě vodouředitelné akrylové barvy typu 12 kusů za 120,- (goo.gl/1F9s46) otázka je, jak budou krýt, jak moc jsou husté a je třeba je ředit atd. Figurky barvené klasickou temperou jsem viděl taky a výsledek je nic moc..

19.3.2018 12:03:24 | Upraveno autorem (porovnej)

El-Greco
Používám akrylové barvy v tubě. Když jsem začínal, nechtěl jsem do barev investovat tisíce. Pár figurek jsem s nimi už vybarvil a maximální spokojenost. Washe používám Vallejo. Samozřejmě „základová“ barva na plasty a vrchní lak, kupuji normálně ve specializované prodejně (barvy, laky).

Jedna z posledních věcí: https://www.boardgamegeek.com/image/3995057/dungeons-dragons-tomb-annihilation-board-game

19.3.2018 13:52:13

re Noob a Rukavička
Díky za tipy, asi zatím zkusíme El Greca. Když to holkám půjde, budeme investovat dál a víc :-)

29.3.2018 16:55:46

Army Painter

Čau. Nevím zda je to známé nebo ne. Každopádně já jako začínající "barvič figurek" jsem o tom nevěděl.. Tak třeba tím někomu, kdo je na tom podobně, pomůžu.

Při rozhodování s čím začít barvit jsem se rozhodl pro Army Painter, měli dost zajímavých setů barev a cenově nevycházely špatně.
Každopádně hned při prvním barvení mě rozčilovalo nekonečné hrkání (hlavně nové barvy, kde je barva jedna velká sedlina), které stejně barvu nepromíchalo dobře..... Barva byla spíš obarvena voda, než barva...

Nedávno jsem narazil na yt na týpka, kterého asi rozčilovala stejná věc a poradil jednoduchou vychytávku...

Kupte si 6mm ocelové kuličky (já koupil na alixpress, ale asi půjdou sehnat i v čr nebo rozřízněte staré ložisko), pořádně je odmastěte a do každé barvičky hoďte jednu kuličku. ;)

V podstatě pak budete barvu míchat stejně jako mícháte sprej. Je to úplně jednoduchá sranda. A to promíchání barev to je nebe a dudy.. :) Během chvilky krásně promíchaná hustá barva, já od citadel rozdíl nepoznám.

12.4.2018 08:51:39

Vybíráme z Bazaru

MoM: 2nd edition + namalovan fig + insert + tokeny
MoM: 2nd edition + namalovan fig + insert + tokeny
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas